7 najbogatszy człowiek świata: charyzmatyczny Larry Ellison

Larry Ellison to amerykański miliarder, były prezes firmy Oracle, którego majątek szacuje się na ok. 52 miliardy USD, a którego charyzma i niekonwencjonalność przeszły już do historii. Każda lista bogatych ludzi świata koniecznie musi uwzględniać jego nazwisko.

Najbogatsi ludzie świata zawsze wzbudzają ciekawość, wywołują kontrowersje. Niezależnie od sympatii cały świat przygląda się ich poczynaniom, śledzi rozwój kariery i życie prywatne. W tym kontekście niezwykle ciekawą sylwetką jest postać Larry’ego Ellisona, od lat niezmiennie klasyfikowanego w pierwszej dziesiątce najbogatszych ludzi świata.

Błyskotliwa kariera

Ellison urodził się w Nowym Jorku, ale wychowywany był przez swoją ciotkę i wuja w Chicago w tradycyjnej rodzinie klasy średniej żydowskiego pochodzenia. Tam też rozpoczął studia na Uniwersytecie Chicago, ale szybko je przerwał, decydując się na podjęcie kariery zawodowej i wyjazd z rodzinnego miasta.

Jego początki na rynku wiążą się z pracą dla Ampex Data System Corporation, w której pracował m.in. przy opracowywaniu bazy danych dla CIA. Jednak najważniejszym osiągnięciem Ellisona było założenie w 1977 roku firmy Oracle (przez pierwszy okres funkcjonującej pod nazwą Software Development Laboratories). Jest to przedsiębiorstwo zajmujące się tworzeniem oprogramowania dla innych przedsiębiorstw, ze szczególnym uwzględnieniem zarządzania bazą danych. Obecnie Oracle jest drugim na świecie (po Microsoft) sprzedawcą oprogramowania i zatrudnia ok. 120 tys. pracowników.

Błyskotliwe życie

Larry Ellison jest powszechnie znany z wystawnego i aktywnego trybu życia. Obecnie siedemdziesięciodwuletni miliarder mieszka ze swoją czwartą żoną, lata prywatnym odrzutowcem i jest wielkim fanem jachtingu. Sam posiada 8 największy jacht świata o nazwie „Sayonara” i wielokrotnie startował w regatach. Jest też właścicielem 98 % wyspy Lanai na Hawajach.

Ellison regularnie przeznacza także ogromne sumy na cele charytatywne, m.in. wspierając badania nad chorobami związanymi z procesem starzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.