kim jest elon musk

Kim jest Elon Musk – najsławniejszy wizjoner naszych czasów?

Elon Musk to pochodzący z Afryki Południowej filantrop i przedsiębiorca. Jest założycielem firm takich jak PayPal, SmartX czy TeslaMotors. Przez lata swojej pracy dorobił się fortuny. Jak doszedł do swojej pozycji?

Musk zaczął się kształcić w dziedzinie informatyki już jako dziecko. Programować nauczył się podobno już w wieku 10 lat. Jego rodzice byli dobrze sytuowani, dzięki czemu mogli zapewnić mu odpowiednie narzędzia do rozwoju. Po ukończeniu liceum, między innymi w celu uniknięcia obowiązkowej służby wojskowej, wyemigrował do Kanady, a potem do USA.

Biznes według Elona Muska

Za oceanem ukończył studia i po rezygnacji z kontynuowania nauki na kolejnym kierunku założył z bratem swoją pierwszą firmę Zip2, która odniosła sukces. Po decyzji o sprzedaży podjął działania zmierzające do założenia kolejnej, dzisiaj znanej na całym świecie firmy PayPal, wcześniej występującej pod nazwą X.com. W 2002 roku została ona sprzedana.

Musk nie zadowolił się jednak pokaźną sumą pieniędzy i nie spoczął na laurach. Niedługo później założył SpaceX, której dyrektorem generalnym i technicznym jest do dziś. Firma zajmuje się produkcją elementów do rakiet kosmicznych, kładąc nacisk na to, aby były niezawodne i niedrogie.

Z czasem rozwijał swoją działalność, aż współzałożył TeslaMotors. Celem przewodnim owej marki samochodów jest tworzenie pojazdów zasilanych elektrycznie, które będą przystępne cenowo, a co za tym idzie dostępne dla szerszego grona odbiorców. Inne firmy blisko związane z Muskiem to SolarCity (tworzenie ogniw fotowoltaicznych) czy Hyperloop (nowa forma komunikacji).

Kim jest Elon Musk – jaki ma przepis na sukces?

Elon Musk osiągnął wiele, jednak nie był to przypadek. Już od najmłodszych lat Musk uczył się i rozwijał. Ciężko pracował na swój sukces. Podejmując decyzje o zakładaniu kolejnych firm, wiele ryzykował. Nie miał pewności, że jego pomysły podbiją świat, mimo to nie wątpił, że warto dać szansę swojej kreatywności. Po pierwszych sukcesach nie zatrzymał się. Realizował kolejne założenia z takim samym zaangażowaniem. Sam siebie określa jako pracoholika. Młodym przedsiębiorcom z pewnością powiedziałby „Bądźcie pewni siebie, nie bójcie się ryzykować i walczcie o swoje marzenia”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.