jak zostać milionerem

Milioner z przypadku – historia Marka Zuckerberga

Niewątpliwie, postać Marka Zuckerberga jest dziś znana w zasadzie każdemu. Człowiek ten zrewolucjonizował świat. Wydaje się, że słowa te nie są przesadne, gdyż Facebook, który jest dziełem właśnie Zuckerberga, zmienił świat raz na zawsze.

Początek kariery

Mark Zuckerberg jest fenomenem z tego powodu, że odniósł sukces i stał się jednym z najbogatszych ludzi na świecie w niezwykle młodym wieku. Co więcej, nie wydaje się, aby Zuckerberg myślał o tym, jak zostać milionerem, gdy tworzył Facebook. Stał się nim niejako przez przypadek.

Mało kto wie, że pierwsze sukcesy Zuckerberg odnosił wcześniej, zanim wpadł na pomysł Facebooka. Już jako nastolatek interesował się programowaniem. Dużym osiągnięciem Zuckerberga była na przykład gra komputerowa, którą stworzył. Tak naprawdę, był to pierwszy jego program komputerowy.

W późniejszym czasie, wraz ze swoim bliskim znajomym stworzył program umożliwiający ludziom słuchanie muzyki. Był to szczególny program, gdyż sam dobierał on piosenki słuchaczom i robił to trafnie, ponieważ Zuckerberg opracował system określania gustu słuchacza poprzez analizę poprzednio słuchanych piosenek.

Kim jest Mark Zuckerberg?

Twórca Facebooka budzi dosyć skrajne emocje u ludzi. Niektórzy bardzo go nie lubią. Wydaje się, iż przyczyną tego jest po prostu zazdrość, że udało mu się w tak młodym wieku odnieść tak olbrzymi sukces.

Można jednak pokusić się o stwierdzenie, iż Zuckerberg więcej ma zwolenników niż przeciwników. Wszystko dlatego, że sprawia on wrażenie, że jest zwyczajnym człowiekiem, a nie bogaczem odcinającym się od zwykłych ludzi. Warto również zauważyć, że gdy Zuckerberg rozpoczynał swoją karierę, często wspominał, iż pieniądze nie są dla niego najważniejsze. W swoich deklaracjach był wiarygodny, gdyż wtedy faktycznie nie był jeszcze bogaty.

Jest to również dowód na to, że Zuckerberg faktycznie zupełnie nie myślał o tym jak zostać milionerem. Najważniejsze zawsze było dla niego tworzenie ciekawych produktów. Wydaje się, że właśnie to jego nastawienie sprawiło, że odniósł sukces i ostatecznie został milionerem.

 

fotografia: Jason McELweenie, CC BY 2.0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.