luksusowe przedmioty

Najbardziej luksusowe przedmioty na świecie – co je wyróżnia?

Niewątpliwie każdy z nas nie raz marzył o tym, aby być niewyobrażalnie bogatym. Któż nie chciałby mieć możliwości kupna jednego z najbardziej luksusowych przedmiotów na świecie?

Unikatowość jest w cenie

Niewątpliwie, nieodłączną cechą, jaką posiadają luksusowe przedmioty jest ich unikatowość. Wszystkie najdroższe, najbardziej luksusowe przedmioty produkowane są w liczbie kilku, najwyżej kilkunastu sztuk.

Dobrym przykładem jest jacht wyprodukowany przez Mercedesa. Jacht ten cechuje przepych i bogate wyposażenie. Jego cena to natomiast 1,7 mln dolarów. Tym, co znamienne, jest jednak liczba jachtów. Mercedes od razu zapowiedział, że stworzy jedynie 10 egzemplarzy tego jachtu. Ponadto, co ciekawe, producent nie sprzeda więcej niż jednego egzemplarzu do jednego kraju.

Wydaje się, że chętnych do kupna jachtu Mercedesa znalazłoby się zdecydowanie więcej, pomimo bardzo wysokiej ceny. Jednakże, jako luksusowy przedmiot, jacht nie może być produkowany w większej liczbie egzemplarzy. Nie można by już wtedy mówić o nim jako przedmiocie luksusowym, przez co automatycznie straciłby znacząco na wartości.

Luksusowe przedmioty, czyli… zwykłe rzeczy w wysokiej cenie

Niewątpliwie, plastikowe szachy można kupić za kilkanaście złotych. Jak się okazuje, są jednak również takie, które kosztują 600 tys. dolarów. Zasady gry jednymi i drugimi szachami są dokładnie takie same, dlaczego więc cena jest tak diametralnie różna?

Szachy, których cena wynosi aż 600 tys. dolarów wykonane zostały z prawie 10 000 diamentów. Wydaje się, zatem, że gra w szachy diamentowymi figurkami musi być niezapomnianym przeżyciem.

Do zwyczajnych przedmiotów w niezwyczajnych cenach zaliczyć trzeba na pewno również pióro Aurora Diamante. Za przyjemność pisania tymże piórem zapłacić trzeba 1,4 mln dolarów. Za cenę odpowiedzialna jest między innymi złota stalówka tego pióra.

Niewątpliwie, luksusowe przedmioty przeznaczone są jedynie dla pewnej bardzo wąskiej grupy osób. Tym niemniej, nie zaszkodzi nikomu z nas od czasu do czasu pomarzyć o piórze za niemal 1,5 mln dolarów czy o podróży jeszcze droższym jachtem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.