jeff bezos

Najbogatsi ludzie świata: #5, czyli kim jest Jeff Bezos?

Jeff Bezos jest dyrektorem wykonawczym przedsiębiorstwa, które prowadzi największy sklep internetowy na świecie – Amazon. Jaka była jego droga do majątku? Czy jego przykład może zainspirować młodych przedsiębiorców w dążeniu do sukcesu?

Bogaci ludzie dorabiają się majątku na dwa różne sposoby. Pierwszy z nich polega na powolnym dochodzeniu do coraz większych pieniędzy. Ludzie ci powoli zdobywają swój majątek, przede wszystkim dzięki swojej wytrwałej i mozolnej pracy. Z kolei druga grupa osób bogatych to ludzie, którzy momentalnie weszli w posiadanie dużych pieniędzy. I nie chodzi tu o spadki, ale o wdrożenie ciekawego pomysłu i, na przykład, otrzymanie wsparcia ze strony innych na rozwój własnego przedsiębiorstwa. Jeff Bezos, o którym mowa, z pewnością należy do tej pierwszej grupy osób.

Kim jest Jeff Bezos?

Bezos jest absolwentem uniwersytetu w Princeton. Na początku swojej kariery był on analitykiem finansowym w D.E. Shaw Group. Następnie porzucił swoją dotychczasową pracę i stworzył Amazona. Były to jednak dopiero początki jego działalności. Nie można przy tym wszystkim zapomnieć, że w 1999 roku magazyn Time ogłosił go osobowością roku.

W 2000 roku Jeff Bezos postanowił otworzyć Blue Origin – przedsiębiorstwo, które za swój cel postawiło przyspieszanie prac nad rozwojem nowych technologii w zakresie lotów orbitalnych.

Warto jeszcze dodać, że Bezos zakupił The Washington Post, za niebagatelną kwotę 250 milionów dolarów. Co ciekawe, cała suma została wpłacona w gotówce.

Majątek Jeffa Bezosa

Lista bogatych ludzi, publikowana każdego roku przez magazyn Forbes, obecnie plasuje naszego miliardera na wysokim, piątym miejscu. Jego majątek szacowany jest na nieco ponad 45 miliardów dolarów.

Jeżeli chodzi o działalność charytatywną, Bezos przekazał część swoich pieniędzy na przykład grupom promującym równouprawienienie osób hetero i homoseksualnych.

Czego możemy nauczyć się od Jeffa Bezosa?

Odpowiedź jest prosta – tego, że małymi krokami również możemy dojść do celu. Jeśli więc jesteś przedsiębiorcą i zniechęcasz się tym, ze Twoja firma pnie się bardzo powoli do góry, dołóż wszelkich starań, by trend ten utrzymać. Po pewnym czasie przekonasz się, że świat zbudowano dzięki wytrwałości i cierpliwości, a nie dzięki błyskotliwym, ale też krótkotrwałym sukcesom ekonomicznym i gospodarczym.

 

zdjęcie: Steven Jurvetson / CC BY 2.0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.