pierwsze prace ludzi sukcesu

Pierwsze prace ludzi sukcesu – od czego zaczynali znani i lubiani?

Komu z nas nie zdarzyło się marzyć o życiu gwiazdy? Wbrew pozorom, droga do kariery rzadko kiedy jest jednak usłana różami. Jak się okazuje, najbardziej znane i największe osobistości świata rozrywki i polityki w drodze na szczyt musiały sięgać po przeróżne zajęcia. Jak wyglądały pierwsze prace ludzi sukcesu?

Sława, popularność, bogactwo to marzenie niejednego. Oglądając sławy światowego kina pozujące do zdjęć na czerwonym dywanie czy też inne popularne i znane na całym świecie osoby, nie zdajemy sobie jednak sprawy z pełnego przebiegu ich kariery. Większość z tych znanych osobistości, zanim zdobyła popularność, podejmowała się bardzo różnych, nierzadko mało prestiżowych prac. Zanim sławni ludzie zdobyli swoją popularność, pracowali w zawodach, o jakich nawet nam się nie śniło. Dziś przedstawimy Wam pierwsze prace ludzi sukcesu – cenionych polityków, aktorów i muzyków.

Pierwsze prace ludzi sukcesu

  1. Barack Obama, opuszczający właśnie urząd prezydent Stanów Zjednoczonych, będąc uczniem szkoły średniej nie myślał jeszcze o polityce i zapewne nie przeszło mu przez głowę, że kiedyś będzie przywódcą jednego z najpotężniejszych państw. W tamtych czasach, aby posiadać własne pieniądze, dorabiał w… lodziarni.
  2. Popularny aktor i podwójny zdobywca tytułu najseksowniejszego mężczyzny na świecie, George Clooney, zanim stanął przed kamerą sprzedawał polisy ubezpieczeniowe.
  3. Niełatwe początki kariery miała również Madonna. Żeby zarobić parę groszy sprzedawała pączki. Nie miała jednak serca do tej pracy i szybko została zwolniona po tym, jak nadzieniem z pączka celowo oblała klienta.
  4. W przebraniu kurczaka zaczynał swoją karierę aktorską Brad Pitt, który pracował jako maskotka i żywa reklama restauracji, rozdając ulotki i zapraszając klientów.
  5. Johnny Depp, odtwórca roli najsłynniejszego pirata z Karaibów, również nie miał łatwego startu. Pracował jako telemarketer, namawiając klientów do zakupu długopisów.
  6. Nielekko miał także Matthew McConaughey. W czasie studiów dorabiał na zmywaku, a zdarzało się również, że musiał czyścić kurniki.
  7. Nieco lżejszą pracę wykonywał Hugh Jackman. Przez niemal trzy lata zabawiał dzieci jako klaun, wygłupiając się i robiąc śmieszne miny.

Jak widać, pierwsze prace ludzi sukcesu wcale nie należały do najlżejszych i najbardziej atrakcyjnych. Większość sławnych ludzi, zanim zyskała popularność, zajmowała się całkiem przyziemnymi rzeczami. Dlatego warto pamiętać, że żadna praca, nawet ta mało przyjemna, nie hańbi, a wręcz może się stać przepustką do lepszego życia. Często doświadczenie zdobyte w młodości staje się trampoliną do sławy, dlatego nie należy obawiać się podejmowania nawet najdziwniejszego zajęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.