narty-dzieci

5 przydatnych gadżetów dla narciarzy

Sporty zimowe, jak narciarstwo, wymagają skompletowania profesjonalnego sprzętu i specjalnej odzieży, które znacznie ułatwiają jazdę na nartach. Coraz częściej akcesoria narciarskie wyposażone są w wiele ciekawych gadżetów, które na pewno doceni nie jeden narciarz. Zobacz, jakie przydatne gadżety dla narciarzy są teraz na topie.

 

Kask dla gadżeciarzy

 

Jeszcze niedawno wybierając najlepszy kask narciarski zwracano uwagę jedynie na bezpieczeństwo, wygląd czy wygodę podczas jego użytkowania. Teraz liczą się również dodatkowe gadżety, ponieważ kask narciarski stał się centrum multimedialnym, które daje wiele nowych możliwości:

 • jednym kliknięciem przycisku można odbierać telefon i rozpocząć rozmowę. Wszystko dzięki wbudowanym głośnikom oraz mikrofonowi.
 • robienie zdjęć oraz nagrywania filmów jest wyjątkowo proste nawet
  w rękawicach narciarskich. Wystarczy nacisnąć przycisk by zrobić zdjęcie lub przytrzymać go dłużej, by rozpocząć nagrywanie filmu.
 • kask umożliwia również słuchanie muzyki z telefonu i to w bardzo dobrej jakości HD.

 

Cybergogle

 

Największym gadżetem dla narciarzy są cybergogle, czyli takie w których mówiąc w dużym skrócie widać więcej. Specjalna aplikacja dostarcza ważne informacje do cyfrowych gogli dla narciarzy, dzięki czemu potrafią pokazać:

 • drogę do poszukiwanych schronisk, wyciągów lub funparków
 • aktualną prędkość
 • status wyciągów i tras
 • informacje dotyczące ciekawych miejsc
 • prognozę pogody
 • odległość do najbliższego punktu gastronomicznego lub do najbliższego wyciągu
 • komunikaty dotyczące bezpieczeństwa.

To prawdziwy hit dla każdego narciarza, który uwielbia nowości i uwielbia testować nowe gadżety.

 

Rękawice narciarskie umożliwiające obsługę smartfona

Gadżet ułatwiający obsługę smartfona podczas szaleństw na stoku przyda się każdemu narciarzowi, dlatego też tak popularne stały się rękawice, które łączą się z urządzeniami mobilnymi za pomocą modułu Bluetooth. Ulokowane w nich przyciski pozwalają na wywoływanie podstawowych funkcji na smartfonie. Możliwe jest chociażby odrzucanie połączeń czy sterowanie odtwarzaczem audio.

To bez wątpienia prawdziwy hit, który doceni każdy, kto nie rozstaje się ze swoim smartfonem i korzysta z niego również na stoku.

 

Podgrzewana kurtka narciarska

Bardzo ciekawym i przydatnym gadżetem dla narciarzy są podgrzewane kurtki. Pojawiły się na rynku już ponad trzy lata temu, jednak nie stały się zbyt popularne i nie każdy wie, że może wyposażyć się  tak atrakcyjny gadżet. Kurtki z panelami grzewczymi zasilanymi akumulatorkami to niemały wydatek, bo około 700 zł – 800 zł, jednak coraz więcej firm z odzieżą sportową wprowadziło takie modele do swoich kolekcji. Można wiec się spodziewać, że ceny już wkrótce będą bardziej dostępne.

 

Minitermofor

Niedrogim, niewielkim a jakże przydatnym gadżetem dla miłośników wszystkich sportów zimowych jest minitemofor. Nie warto sięgać po minitemofory jednorazowego użytku, lepiej sprawdzą się te, które można użyć ponownie. Wystarczy po pierwszym użyciu wrzucić je do gorącej wody.

Zasada ich działania jest bardzo prosta: wystarczy tylko nacisnąć metalowy guzik i ogrzewacz do dłoni będzie gotowy do użycia w ciągu kilku sekund. To bardzo przydatny gadżet, który utrzymuje ciepło aż przez 15 minut, co w bardzo chłodne dni i przy dłuższej jeździe na nartach na pewno się przyda, nie tylko największym zmarzluchom.

Szybka gotówka

Wydatki zimowe, jak na przykład zakup sprzętu niezbędnego każdemu narciarzowi, są sporym kosztem, a także dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Nic więc dziwnego, że w okresie zimowym rośnie zainteresowanie szybką gotówką w postaci pożyczek.

Minimum formalności, a także ekspresowa weryfikacja wniosku kredytowego pozwoli bardzo szybko zdobyć potrzebną gotówkę. Wypłata pożyczki następuje od razu po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej, a spłatę możesz rozłożyć na dogodne raty, które umożliwią terminową spłatę bez wyrzeczeń.