salon

Airbnb – sposób na tanie noclegi

Jednym z największych kosztów każdego wyjazdu są wydatki związane z noclegiem. Ceny noclegu w hotelach są często bardzo kosztowne, a w niektórych rejonach słabo dostępne. Dlatego też, by umożliwić tańsze noclegi i minimalizować tym samym koszty podróżowania firma Airbnb stworzyła serwis umożliwiający wynajmowanie domów, mieszkań a nawet pokoi na całym świecie od osób prywatnych. AirBnb to serwis pozwalający na wynajmowanie mieszkań, bezpośrednio od ich właścicieli – na dzień, tydzień, miesiąc lub nawet na pół roku. Zobacz, jak działa Airbnb.

Największe zalety Airbnb

Dużą zaletą serwisu jest bogaty wybór ofert, który umożliwia wykupienia noclegu w dowolnej lokalizacji. Oczywiście wybierając się w podróż można zarezerwować hotel, jednak jego lokalizacja może nie spełniać naszych oczekiwań. Airbnb ma tak dużo ofert w przeróżnych miejscach, że można znaleźć nocleg nawet w najbardziej nietypowym miejscu, jak środek lasu, na plaży, czy wysoko górach.

Kolejnym plusem serwisu jest bardzo duża różnorodność miejsc noclegowych pod względem standardu, co przekłada się także na różnorodność cen. Oferty zawierają noclegi bardzo luksusowe oraz te o przeciętnym standardzie, które są znacznie tańsze. Można więc sporo zaoszczędzić, jeśli tylko poświęci się trochę czasu na prześledzenie ofert.

Dużym pozytywem jest także nieograniczony czas wynajmowania noclegów. Za pośrednictwem serwisu możesz wynająć mieszkanie nawet na pół roku lub dłużej. Można więc podróżować nie tylko gdzie się chce, ale i na jak długo się chce, nie ma żadnych ograniczeń.

Gospodarze, którzy udostępniają swoje mieszkania bardzo starają się, by osoby które nocują u nich za pośrednictwem serwisu byli zadowoleni i wystawili przychylne recenzje. Można więc liczyć na dużą gościnność i bardzo miłe przyjęcie.

Czy korzystanie z tego typu tanich noclegów jest bezpieczne.

Airbnb jest bezpiecznym sposobem na znalezienie taniego noclegu na całym świecie, jednak by uniknąć ryzyka ze strony oszustów należy kierować się zasadami bezpieczeństwa i pamiętać o kilku ważnych kwestiach:

  • jedynymi akceptowanymi formami płatności jest karta debetowa i kredytowa oraz system paypal. System nie wprowadził płatności przelewem, dlatego jeśli gospodarz życzy sobie zapłatę za nocleg właśnie przelewem na jego konto, nie działa zgodnie z zasadami serwisu, co może oznaczać, że chce cię oszukać.
  • nie należy opłacać transakcji poza serwisem Airbnb. Cała transakcja powinna przebiegać za pośrednictwem serwisu, również jeśli gospodarz zażąda uiszczenia opłaty tytułem przedpłaty nie zgadzaj się na zapłatę poza serwisem.
  • konwersacja z potencjalnymi gospodarzami powinna przebiegać wyłącznie za pośrednictwem serwisu, to daje ci gwarancje pomocy ze strony Airbnb, w przypadku trafienia na nieuczciwego gospodarza.
  • serwis daje możliwość wystawienia opinii i recenzji o każdym gospodarzu, warto się z nimi zapoznać, nim zdecydujesz się na konkretną ofertę noclegu.

Jeśli będziesz poruszać się w obrębie Airbnb — od komunikacji, przez rezerwacje do płatności — zawsze możesz liczyć na ochronę i pomoc ze strony serwisu. Będziesz miał większą możliwość na odwiedzenie nawet najbardziej odległych miejsc na świecie i zaoszczędzenie na kosztach noclegu.