lyzwy

Aktywności w zimie dla dzieci

Wcale nie jest powiedziane, że gdy za oknem śnieg i mróz to dzieci muszą zostać w domu i się nudzić. Jest przecież wiele zabaw i sportów zimowych, do których niezbędny jest właśnie śnieg, lód i mróz. Zobacz, z jakiej formy aktywności mogą skorzystać twoje dzieci zimą.

Lodowisko

Miejscem, gdzie warto wybrać się zimą, zwłaszcza z grupą przyjaciół jest lodowisko. Nawet dzieci, które nigdy wcześniej nie uczyły się jeździć na łyżwach, nie powinny rezygnować z tej przyjemności. Nauka jest bardzo szybka, a dzieci, które jeździły już na przykład na rolkach, już po kilku minutach będą gnać przed siebie i zapomną o lęku przed upadkiem.

Teraz lodowiska są bardzo dobrze wyposażone. Mają własne wypożyczalnie łyżew, a nawet instruktorów, którzy pomogą w pokonaniu pierwszych ślizgów. A gdy  już opanuje się tą fantastyczną umiejętność zostaje już tylko świetna zabawa.

Sanki

Kto powiedział, że sanki są tylko dla maluchów, nic bardziej mylnego. Zjeżdżanie z górek i pagórków, nie tylko na sankach, ale również na śniegowych podkładkach i różnego rodzaju ślizgach jest wspaniałą zabawą dla dzieci w każdym wieku, a także dla dorosłych.

Można zorganizować zawody w zjeżdżaniu na sankach, a nawet sztafetę. Zabaw jest tak wiele, jak wiele jest górek, które umożliwiają tą świetną zabawę.

Narty i snowboard

Narty i deska należą do najpopularniejszych sportów zimowych, które uwielbiają także dzieci. Oczywiście górki na placach zabaw, które idealne są do zjeżdżania na sankach, nie zawsze będą nadawały się do jazdy na nartach czy na desce. Do uprawiania tych sportów potrzebne są już odpowiednio przygotowane stoki i profesjonalny sprzęt.

Nie powinno to jednak zniechęcać dzieci i dorosłych, ponieważ narty i deska mogą świetnie sprawdzić się na przykład w weekend, kiedy jest więcej wolnego czasu niż w tygodniu i można zorganizować wspólny wyjazd na najbliższy stok i spędzić tam nawet cały dzień.

Zabawy ze śniegiem

Wszystkie dzieci lubią śnieg, nawet największe zmarzluchy potrafią się świetnie bawić na świeżym powietrzu, gdy warstwa białego puchu pokryje wszystko dookoła. Najlepszym pomysłem na zabawy na śniegu jest ruch. Chodzi o to, by się ruszać, a nie stać w miejscu, dlatego idealnie sprawdzą się bitwy na śnieżki czy lepienie bałwana. To świetna zabawa zarówno dla większej grupy dzieci, jak i dla dwojga lub trojga. Wystarczy bezpieczne miejsce do zabawy, z dala od ruchliwych jezdni i oczywiście śnieg.

Kryty basen

A gdy nagle przyjdzie plusowa temperatura i śnieg szybko zniknie z chodników i trawników, można wybrać się na krytą pływalnię i poruszać się trochę w wodzie. Dzieci i woda to doskonałe połączenie i naprawdę nie trzeba wymyślać żadnych specjalnych zabaw, ponieważ dzieci bawiąc się w wodzie są bardzo kreatywne i potrafią same zorganizować sobie czas na basenie.

Dodatkową frajdą są na pewno atrakcje wodne, jak bąbelki, sztuczne fale i wiry, a przede wszystkim najrozmaitsze zjeżdżalnie. Wówczas dzieci mogą świetnie bawić się całymi godzinami.

Ruch to zdrowie dla naszych dzieci, należy o tym pamiętać i zachęcać  dzieci do aktywności nie tylko wiosną i latem, ale także jesienią i zimą, bo o zdrowie i odporność należy dbać o każdej porze roku.