treadmill

Sukces Polaków na Mistrzostwach Świata 2017 w lekkoatletyce

Na londyńskiej arenie sportu, w Mistrzostwach Świata w lekkoatletyce w 2017 roku startowało 51 reprezentantów Polski. Wśród nich nie zabrakło sław, które obsypały się złotem, srebrem oraz brązem. Przez 10 dni (4 – 13 sierpnia) nasi reprezentanci nie tylko godnie reprezentowali nasz kraj, ale przede wszystkim byli powodem do dumy i radości.

Dyscypliny

Do rywalizacji w 48 różnych konkurencjach stanęli najlepsi sportowcy świata. Nasi reprezentanci brali udział w biegach dystansowych na 100, 200, 400, 800 i 1500 metrów, w sztafecie, biegu maratońskim, skoku wzwyż, trójskoku, pchnięciu kulą, rzucie młotem oraz oszczepem i dyskiem. Mocne strony mieliśmy także w skoku o tyczce, chodzie oraz biegu z przeszkodami.

Reprezentacja kobiet liczyła 22 sportsmenki, a wśród nich znalazła się Anita Włodarczyk, Malwina Kopron oraz Kamila Lićwinko. Także wśród 29 mężczyzn mieliśmy naszych mocnych faworytów. Jeszcze przed zawodami stawiano na medal Pawła Fajdka, jak również wskazywano na Piotra Liska i Adama Kszczota.

Nasi zwycięzcy

Polska przez dłuższy czas utrzymywała się w pierwszej piątce klasyfikacji medalowej Mistrzostw Świata. Doskonałe występy naszych sportowców zdawały się przesłaniać inne i rzeczywiście, te wygrane można zaliczyć do tych najbardziej spektakularnych.

Pewną medalistką, której nikt nie jest równy od samego początku była Anita Włodarczyk. Zdobyła ono złoto w rzucie młotem. To był pierwszy sukces naszych reprezentantów. Tuż po nich, także w rzucie młotem brąz wywalczyła Malwina Kopron. Mistrzostwa Świata 2017 były falą emocji i sukcesów. Kolejne zwycięstwa należały do Adama Kszczota, który zdobył srebro w biegu na 800 metrów. Także nasza męska reprezentacja w rzucie młotem nie zawiodła. W tej dyscyplinie zdobyliśmy aż dwa medale — złoto zdobył Paweł Fajdek, a brąz wywalczył Wojciech Nowicki. W konkurencji skoku o tyczce na podium stanął Piotr Lisek ze srebrnym medalem. Panie doskonale poradziły sobie w skoku wzwyż, dzięki fenomenalnemu występowi Kamili Lićwinko do naszej puli medalowej trafił brązowy medal. Ósmy laur zdobyły Justyna Święty, Iga Baumgart, Małgorzata Hołub, Aleksandra Gaworska — sztafecistki 4 × 400 metrów wzbogaciły się o brąz.

Udane Mistrzostwa Świata 2017 dla Polaków

Reprezentacja Polski lekkoatletów zdobyła aż 8 medali, co jest niesamowitym sukcesem, zważywszy, że tylko raz — w 2009 roku w Berlinie — udało się zdobyć o jeden medal więcej. Poziom z Pekinu został utrzymany, a patrząc na nowych zawodników reprezentacji, śmiało można powiedzieć, że w kolejnych latach podium w lekkoatletyce będzie naszym miejscem.