home-office

Zarabianie na blogu, jak to wygląda?

Zarabianie na blogu, jak to wygląda? Prowadzenie własnego bloga staje się pasją coraz większej liczby osób, a dla wielu z nich jest to również źródło dodatkowego dochodu. Niektórzy blogerzy prowadzenie swojego bloga traktują bardzo poważnie i poświęcają temu każdą wolną chwilę, stają się popularni, wyrabiają swoją markę, a blog staje się ich jedynym źródłem dochodu. Czy taka forma zarabiania rzeczywiście jest opłacalna? Czy może zastąpić standardową umowę o pracę? Zobacz, jak wygląda zarabianie na blogu i na czym można zarobić.

Reklama na wiele sposobów

Prowadząc bloga możesz zarabiać na wiele sposobów. Większość z nich uzależniona jest jednak od reklamy, którą zgodzisz się umieścić na swojej stronie. Masz do wyboru:

  • reklamy banerowe
  • wpisy partnerskie, lokowanie i recenzje produktów
  • zarabianie w AdSense
  • afiliacje.

Oczywiście należy pamiętać, że to ile uda się zarobić na reklamie, uzależnione jest od popularności bloga oraz liczby użytkowników, które go odwiedzają, a także od stopnia zainteresowania samą reklamą.

Reklamy banerowe

To nic innego jak banery na pasku bocznym bloga, pomiędzy postami lub innym dowolnym miejscu na stronie. Oczywiście od tego, jak duża jest reklama w jakim miejscu się znajduje, czy jest bardzo widoczna, czy mniej zależy wysokość zarobków. Jej forma może być różna, na przykład reklama wykupiona przez daną markę, za określoną kwotę.

Decydując się na tego typu współprace z markami należy kierować się nie tylko ewentualnymi zarobkami, ale także opinią o danym produkcie. Na swoim blogu powinieneś umieszczać jedynie reklamy produktów, które znasz, lubisz i z czystym sumieniem możesz polecić przyjacielowi. Reklamy banerowe, które umieścisz na swoim blogu będą również określać ciebie i twój blog.

AddSense

Kolejnym sposobem na zysk z prowadzenia bloga, chociaż już mniej opłacalnym są reklamy Addsense. Tutaj zarobić można zdecydowanie mniej, dlatego blogerzy rzadziej decydują się na tego typu współpracę.

Zysk z reklamy Addsense uzależniony jest od:

  • miejsca umieszczenia reklamy
  • od tematyki bloga, który prowadzisz
  • od jego popularności
  • od ilości czytelników, którzy wchodzą na blog za pomocą urządzeń mobilnych.

Reklamy Addsense, chociaż nie generują imponujących zysków, to jednak mogą zapewnić stały przychód i to bez żadnego twojego wysiłku.

Linki afiliacyjne

Zasady zarobkowania dzięki afiliacji są bardzo proste, jeśli na blogu polecisz konkretny produkt lub usługę, a twój czytelnik, korzystając z polecenia kupi daną rzecz, przechodząc do sklepu online poprzez link afiliacyjny umieszczony na Twoim blogu, wtedy dostaniesz prowizję.

Decydując się na zamieszczenie na swoim blogu takich linków afiliacyjnych powinieneś jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii:

  • przede wszystkim powinieneś znać produkty, które polecasz, musisz je wcześniej sprawdzić i powinny być one godne polecenia
  • polecaj produkty, które sam najczęściej kupujesz właśnie przez Internet, ponieważ, żeby sklep naliczył dla ciebie prowizję zakup musi się odbyć online, a kupujący powinien przejść do sklepu za pomocą linku afiliacyjnego z twojego bloga.

Własna inicjatywa, czyli własne produkty i usługi

Prowadząc bloga można wygenerować przychód z reklamy, który będzie systematycznie zasilał twoje konto, jednak nie on jest najbardziej dochodowym źródłem zarobków blogerów. Własne produkty i usługi są znacznie bardziej opłacalne mimo, że wymaga to o wiele więcej zaangażowania, czasu i inicjatywy.

W prowadzeniu bloga to właśnie własna inicjatywa jest najważniejsza i bez niej nie masz szans na sukces i duże zyski. Liczy się dobry, przemyślany pomysł i przejście z planów do realizacji – to jest gwarancją sukcesu.

Kluczem do zarabiania jest znalezienie produktu lub usługi, które są potrzebne innym, które ktoś od ciebie kupi i które będziesz w stanie stworzyć w taki sposób, by robił wrażenie na innych, nie tylko na twoich najbliższych, ale na zupełnie obcych ludziach.

Produktem, który często proponują i sprzedają blogerzy jest uczestnictwo w różnego rodzaju kursach online. Chociaż przygotowanie takiego kursu wiąże się z poświęceniem własnego czasu i kosztami, to jednak zyski są bardzo zadowalające.

Oczywiście nie należy nastawiać się na milionowe zyski już po pierwszym kursie lub po pierwszej partii sprzedawanych produktów, sukces osiąga się stopniowo, trzeba na niego zapracować, poświęcić swój czas, wykazać się dużym zaangażowaniem i inicjatywą.