praca jako instruktor narciarstwa

Praca jako instruktor narciarstwa – pomysł tylko na zimę?

Większość z nas, rozpoczynając przygodę z nartami lub snowboardem, korzystała z pomocy instruktora. Niedziwne zatem, że sposobem na pewny zimowy zarobek może być praca jako instruktor narciarstwa. Co jest potrzebne, by ją wykonywać? Czy znajdziemy pracę poza sezonem?

Jazda na nartach posiada niezwykle szerokie grono miłośników. Gdy tylko spadnie pierwszy śnieg, tłumy wyjeżdżają w góry, aby cieszyć się białym szaleństwem. Jazda na nartach nie jest jednak umiejętnością, z którą się rodzimy. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że aby stać się naprawdę dobrym w tej dziedzinie, potrzebne są lata pracy, praktyki i doskonalenia techniki. Trudno jednak osiągnąć to wszystko samemu. Z tego powodu powstał zawód instruktora narciarstwa. Popyt na takie usługi rośnie z roku na rok, proporcjonalnie do zwiększającej się liczby ludzi na stokach.

Jak zostać instruktorem narciarstwa?

Praca jako instruktor narciarstwa wymaga przede wszystkim bezbłędnie opanowanej sztuki jazdy. Kandydaci powinni być mili, cierpliwi, pomocni i posiadać łatwość w nawiązywaniu kontaktów. Oprócz tego, aby prowadzić lekcje lub samodzielnie otworzyć szkółkę, trzeba zdać specjalny kurs. Można się na niego zapisać na przykład za pośrednictwem Polskiej Akademii Sportu.

Koszt wynosi około 1200zł. W czasie trwania kursu odbywają się zarówno zajęcia teoretyczne i praktyczne. Na stoku kandydaci na instruktorów spędzają nawet po 7-8 godzin dziennie. Sprawdza się wtedy ich umiejętności, a także uczy wszystkiego, co jest potrzebne do podjęcia pracy w zawodzie. W przypadku pozytywnego zdania kursu, kandydat otrzymuje legitymację i może rozpocząć pracę.

Praca jako instruktor narciarstwa – czy jest dochodowa?

Będąc instruktorem narciarstwa, nie możemy nastawiać się na wielotygodniowe wakacje, jednak zarobki są przyciągające. Koszt godziny lekcyjnej wynosi około 80zł. Dalej wszystko zależy od tego, czy instruktor pracuje na własny rachunek, czy też jest zatrudniony w większej firmie i otrzymuje tylko część pieniędzy. Tak czy inaczej, zarobki w tej branży są konkurencyjne i stanowią niewątpliwą zaletę takiej pracy.

Co po zimie?

Wydawać by się mogło, że instruktor narciarstwa poza sezonem zostaje na lodzie. Jeśli jednak jego miłość do sportu jest szersza, może z powodzeniem zwiększyć swoje kwalifikacje i zostać również np instruktorem fitness lub uczyć wf-u. Praca jako instruktor narciarstwa to ciekawa ścieżka kariery, która dzięki wymienionym atutom stopniowo może przekonywać coraz szersze grono odbiorców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.