praca na święta

Praca na święta – jak dorobić w okresie świątecznym?

Świąteczne wydatki – nawet jeśli odpowiadamy jedynie za zakup prezentów – potrafią bez problemu przerosnąć możliwości naszych portfeli. Na szczęście, Boże Narodzenie stanowi nie tylko okazję do wydawania pieniędzy – to także czas na dodatkowy zarobek. Jak może wyglądać praca na święta?

Święta to wyjątkowy czas w roku. I nie chodzi tu tylko o magiczną atmosferę i spotkania z rodziną. W okresie przedświątecznym w sklepach i na ulicach panuje niezwykłe poruszenie. Ludzie biegają z miejsca na miejsce w poszukiwaniu najlepszych prezentów, dekoracji czy produktów spożywczych, bez których święta nie będą tradycyjne. Zwiększony popyt na różnego rodzaju typowo bożonarodzeniowe usługi powoduje, że pojawia się szereg wolnych wakatów na różne stanowiska. Potrzebna Ci praca na święta? Sprawdź, gdzie jej szukać!

Pakowanie prezentów

Właściciele sklepów zdają sobie sprawę, że okres świąt daje możliwość dużych zarobków. Aby cieszyć się zyskami, trzeba jednak przyciągnąć do siebie jak najwięcej klientów. Jednym z pomysłów w tym zakresie jest darmowe zapakowanie kupionych produktów. Dla wielu klientów jest to spora atrakcja i ułatwienie. Ludzie nie lubią, nie potrafią i nie mają czasu na pakowanie prezentów. Jeśli zobaczą na sklepowej witrynie tego rodzaju promocję, jest wysoce prawdopodobne, że z niej skorzystają.

Sklepy kosmetyczne i drogerie praktykują darmowe pakowanie od lat. Zatrudniają w tym celu najczęściej kilka nowych osób na określony czas. Zarobki zależą od przepracowanych godzin i wahają się między 8-13zł brutto.

Sprzedaż choinek

Święta bez choinki nie istnieją. Praca na święta w tym biznesie nie jest więc trudna do znalezienia. Przez kilka tygodni przed i w czasie świąt hodowcy chcą sprzedać jak największą liczbę choinek. Potrzebują pomocy przy ich pakowaniu i sprzedaży. Poszukują osób odpornych na zimno i sprawnych fizycznie. Zarobki oscylują jednak w okolicach najniższej krajowej.

Sprzedaż potraw wigilijnych – pyszna praca na święta

Nie każdy ma czas i umiejętności żeby samemu przygotować bożonarodzeniowe potrawy. Niektóre z nich to jednak tradycja – jak zatem sprawić, by pojawiły się na naszym stole? Z pomocą przychodzą oferty cateringu. Gotują zarówno osoby prywatne, jak i popularne bary czy restauracje. Wystarczy złożyć zamówienie i odebrać gotowe potrawy. Ceny za litr barszczu zaczynają się już od 8zł, 5 sztuk mięsa można kupić za 30-40zł. Zarobek może więc być spory, zwłaszcza gdy na raz przygotuje się kilka porcji każdej potrawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.