rozdawanie ulotek

Rozdawanie ulotek – pozytywne i negatywne aspekty tej pracy

Pierwsze tygodnie roku akademickiego to czas, kiedy studenci szukają wielu sposobów na zarobek. Jednym z przykładów takiej pracy dorywczej jest roznoszenie ulotek. Przed podjęciem się tego zadania warto jednak zdobyć parę informacji na jego temat.

Rozdawanie ulotek – jakie są zalety takiej pracy?

Niewątpliwie największym atutem są elastyczne godziny pracy. Dobra organizacja czasu pozwoli zatem nie tylko na pracę w wakacje, ale też właśnie na dorobienie również w czasie roku akademickiego lub szkolnego. Większość firm, które zlecają tę pracę, jest elastyczna. Najważniejszy jest efekt, czyli po prostu rozdanie ulotek. Ważne jest również to, że młodzi ludzie zdobywają doświadczenie zawodowe i uczą się gospodarowania własnymi pieniędzmi i oszczędzania.

Dość istotną sprawą jest też fakt, że rozdawaniem ulotek może zajmować się każdy, bez względu na to, czy już ma za sobą jakieś doświadczenie w tej pracy. Warto również zwrócić uwagę na to, że marketing poprzez ulotki nadal prężnie się rozwija. Dzięki temu na pewno jeszcze przez długi czas ludzie będą mogli wykorzystywać to zajęcie jako pracę dorywczą.

Negatywne aspekty rozdawania ulotek?

Przede wszystkim należy tu wspomnieć o niezbyt wygórowanej płacy. Właśnie z tego powodu rozdawanie ulotek nie nadaje się jako główne źródło utrzymania. Warto również zwrócić uwagę na to, że wielu pracowników nie chce podpisać żadnej umowy, ponieważ nie chce, by pracodawca odciągał podatki od i tak już niewielkiej wypłaty.

Innym minusem jest negatywne nastawienie społeczeństwa do rozdawania ulotek. Ludzie nie tolerują natarczywych pracowników i nie mogą znieść ciągłego wciskania im do ręki ulotek, których w ogóle nie potrzebują. Niektóre osoby bywają naprawdę niegrzeczne i nie potrafią zdobyć się na odrobinę empatii względem osoby rozdającej ulotki.

Ile można zarobić, rozdając ulotki?

Zarobek zależy przede wszystkim od firmy oraz miasta. W największych miastach można liczyć na największy zysk. Dla przykładu w Chorzowie pracownicy mogą zarobić od 3 do 7 złotych na rękę lub 8 złotych brutto za godzinę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.