slub

Ile kosztuje zorganizowanie wesela?

Ślub to na pewno jeden z najważniejszych i na pewno najpiękniejszych dni w życiu. Warto postarać się i przygotować go profesjonalnie, by móc przeżyć piękną uroczystość zaślubin i wspaniałą zabawę podczas wesela. Czy wiesz co powinieneś zorganizować, o czym pamiętać i ile musisz przeznaczyć na to pieniędzy? Zobacz ile kosztuje zorganizowanie tego najpiękniejszego dnia w życiu.


Dobra restauracja jest podstawą udanego wesela

Po uroczystości zaślubin zapraszamy gości na uroczysty obiad do restauracji, w której będzie odbywała się dalsza część czyli wesele. Wybór restauracji jest jedną z ważniejszych decyzji podczas organizacji wesela, ponieważ w dużej mierze ma ona wpływ na udaną uroczystość. Tutaj ceny liczone są za osobę i wynoszą od 150 zł do nawet 800 zł. Wszystko zależy od ilości posiłków, napojów i alkoholu, przyozdobienia stołu oraz dekoracji sali. W cenę często wliczone są również podziękowania dla gości w postaci drobnym upominków.

Ważnym punktem uroczystości, którym zazwyczaj zajmuje się restauracja jest tort weselny. Powinien być spektakularny, piękny, pyszny i na pewno kilku piętrowy. Oczywiście to również jest niemały wydatek, ponieważ na tort weselny powinieneś przeznaczyć budżet w wysokości od 200 zł do nawet 1 500 zł. Wszystko zależy od liczby pięter wypieku oraz rodzaju przyozdobienia.

Zadbaj o oprawę muzyczną

Aby goście dobrze się bawili powinieneś zainwestować w dobry zespół lub dj’a. Dzięki temu zapewnisz gościom dobrą muzykę oraz wodzireja całej imprezy, który będzie przypominał o najważniejszych momentach uroczystości, jak pierwszy taniec, krojenie weselnego tortu, oczepiny czy moment podziękowań dla rodziców. Tutaj ceny są bardzo rozbieżne, zaczynają się od 2000 zł a kończą nawet na kilku tysiącach za oprawę muzyczną wesela oraz pełnienie funkcji wodzireja.

Noclegi dla gości

Jeśli zaproszeni goście przyjeżdżają z daleka, powinieneś zapewnić im nocleg. Najwygodniejszym rozwiązaniem byłoby zakwaterowanie przyjezdnych uczestników wesela w pokojach dla gości, w restauracji w której odbywa się wesele, oczywiście jeśli restauracja takimi dysponuje. Jeśli nie możesz skorzystać z takiej opcji, poszukaj najbliższego hotelu, oczywiście przy wyborze miejsca noclegów trzeba sugerować się nie tylko najbliższym położeniem, ale również ceną. Średnia cena noclegu w hotelu o średnim standardzie wynosi około 150 zł – 200 zł. Warto uwzględnić ten wydatek wyliczając koszty wesela, ponieważ przy większej ilości gości, zapewnienie noclegów może kosztować cię nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź – kalkulator ślubny

Kreacja dla przyszłej żony i przyszłego męża

Każda para chciałaby pięknie wyglądać w dniu ślubu, zwłaszcza Pani Młoda, która powinna skupiać uwagę wszystkich gości. Wybór sukien ślubnych jest bardzo duży, można więc wybierać wśród koronek, taft, jedwabi czy tiulów. Ceny sukien ślubnych wahają się od 1000 zł do nawet 10 000 zł lub wyżej, jeśli zapragniesz sukni na przykład znanego projektanta. Oczywiście nie można zapomnieć o dodatkach, takich jak welon, rękawiczki, bolerko, torebeczka i buty, koniecznie z miękkiej skórki, które będą wygodne i idealne do weselnych tańców.

Pan Młody, również musi zadbać o nienaganny wygląd, by dobrze komponować się przy przyszłej żonie. Na dobry garnitur panowie powinni przeznaczyć minimum 1000 zł, a trzeba pamiętać również o białej koszuli, najlepiej na spinki, krawatce lub muszce, pasku i eleganckich butach. Te wszystkie dodatki mogą kosztować kolejny 1000 zł, więc elegancki strój na ten wyjątkowy dzień nie będzie należał do najtańszych, również jeśli chodzi o Pana Młodego.

Szybka pomoc finansowa

Uroczystość zaślubin, której częścią jest huczne wesele, to jeden z najpiękniejszych dni w życiu. Jednak przy jego organizacji często zdarzają się momenty, w których szybko będziesz potrzebował gotówki, na przykład rezerwując salę weselną, wpłacając zaliczki na suknię ślubną lub zespół. W takich sytuacjach możesz skorzystać z pożyczki na 30 dni. To bardzo prosty sposób by bez zbędnych formalności i w szybkim czasie pożyczyć potrzebną gotówkę. Na oddanie takiej chwilówki masz 30 dni, więc dobrze zaplanuj jej spłatę w miesięcznym budżecie, by terminowo rozliczyć się z zobowiązania.

Jeśli marzysz o pięknym weselu, które na zawsze zostanie w pamięci twojej i zaproszonych przez ciebie gości, musisz solidnie przygotować się do jego organizacji. Będzie to wymagało na pewno sporo czasu, planowania, pełnej mobilizacji oraz odpowiednich funduszy, ale jeśli ma to był najpiękniejszy dzień w twoim życiu, to warto dołożyć wszelkich starań i dopiąć wszystko na ostatni guzik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.