pralka

Kupujemy nową pralkę, na co zwrócić uwagę?

Planujesz zakup nowej pralki i zastanawiasz się, na którą się zdecydować? Trudno jest wybrać ten najlepszy model, wśród dziesiątek dostępnych na rynku. Czym kierować się przy zakupie pralki? Jak wybrać taką, która spełni wszystkie nasze oczekiwania? Zobacz, na co zwrócić uwagę przy wyborze nowej pralki.

Postaw na jakość

Nie warto wybierać pralki nieznanej firmy, która nie może pochwalić się długoletnim doświadczeniem i pozytywnymi opiniami. Takie kupowanie w ciemno może skończyć się niezadowoleniem z zakupu, a także ciągłymi naprawami pojawiających się usterek.

Zainwestuj w dobrą pralkę, dobrej marki i wysokiej klasy. Docenisz ją w codziennym użytkowaniu i na pewno dłużej będziesz mógł z niej korzystać. Pamiętaj jednak, by dopasować jej funkcje do swoich potrzeb i nie przepłacać za dodatkowe programy, z których i tak nie będziesz korzystać.

Dopasuj pralkę do swoich potrzeb

Kupując pralkę, wybierz taką, która posiada wszystkie funkcje, które są ci potrzebne.

  • Gdy masz małe dziecko, przyda ci się pralka, która posiada program do prania dziecięcych ubranek oraz blokadę panelu przed dziećmi. Najlepiej, by prała stosunkowo cicho i nie budziła dziecka, jeśli będzie trzeba nastawić pranie wieczorem.
  • Jeśli masz dużą rodzinę, wybierz pralkę z większą pojemnością bębna, nawet do 12 kg. Dzięki temu będzie można robić większe pranie za jednym razem, zaoszczędzając w ten sposób sporo czasu.
  • Masz sentyment do swoich ubrać, zwłaszcza tych z jedwabiu i delikatnych tkanin, wybierz pralkę, która wyposażona jest w bęben Diamond oraz posiada oznaczenie certyfikatu Woolmark.
  • Zwróć uwagę na długość programów oraz dopasowane do nich temperatury. Najlepiej, gdy pralka posiada funkcję zmniejszania i zwiększania zarówno temperatury, jak i czasu prania. Wówczas można dowolnie manewrować programami i dopasowywać je do stopnia zabrudzenia ubrań.

Postaw na oszczędzanie

Błędem jest kupowanie pralki, która chociaż posiada niższą cenę, to jednak kosztowne jest jej użytkowanie. Warto zwrócić uwagę na klasę energetyczną i wybrać taki model, który w czasie eksploatacji pozwoli zaoszczędzić na kosztach zużycia energii elektrycznej.

Klasa energetyczna zawiera się w przedziale między D a A. Od kilku lat wprowadzone jest również oznaczenie A+++, A++, A+. Co oznaczają te plusiki? Określają nam stopień energooszczędności naszej pralki. Najbardziej ekonomiczne są modele z symbolem A+++, które pozwalają oszczędzić ponad 45% więcej energii w porównaniu do pralki o klasie energetycznej A. Modele z symbolem A++ oszczędzają do 45% zużycia energii, a pralki z oznaczeniem A+ o 25% . Warto więc zwrócić uwagę na klasę energetyczną i zaoszczędzić na rachunkach za zużycie energii.

Pralka powinna pasować do wymiarów i ustawienia twojej łazienki

Zanim wybierzesz się do sklepu po nową pralkę, powinieneś dokładnie zmierzyć swoją łazienkę. Zastanów się, gdzie będzie stała i zrób dokładny pomiar miejsca, które możesz na nią przeznaczyć. Na rynku dostępnych jest tak wiele modeli, że można dopasować pralkę do każdej łazienki nawet bardzo małej.

Przy niewielkich i mało ustawnych łazienkach warto wybrać modele pralek ładowanych od góry, które są z reguły węższe, mają około 40 cm, więc zajmują zdecydowanie mniej miejsca niż tradycyjne pralki ładowane od frontu. Nie oznacza to jednak, że mają mniej pojemny bęben, mogą pomieścić nawet 8 kg prania. Dodatkowo pralki ładowane od góry mogą być ustawione zarówno przodem, jak i bokiem, dlatego idealnie sprawdzą się w mało ustawnych łazienkach.

Do średnich i większych łazienek możesz wybrać pralkę ładowaną od frontu, którą możesz również zabudować. Taka pralka może pełnić funkcję dodatkowego blatu, który da ci więcej miejsca na łazienkowe gadżety.

Szybka kasa na pilny wydatek

Zakup nowej pralki nie zawsze jest planowany i często nie da się go przewidzieć w miesięcznym budżecie. Często do zakupu zmusza nas awaria starej pralki i nie możemy czekać z zakupem, ponieważ kosze z brudnymi ubraniami zaczynają pękać w szwach.

W takich sytuacjach mogą pomóc chwilówki online, które pozwolą już w 15 minut uzyskać potrzebną gotówkę. Bez formalności i wychodzenia z domu. Szybko, sprawnie i prosto na twoje konto zostanie przelana pożyczona kwota, zaraz po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej.

To bardzo szybki sposób na brak gotówki, który może pomóc w wielu niespodziewanych zakupach, również zakupie nowej pralki.