postanowienia na nowy rok

Postanowienia na nowy rok – czy da się je realizować?

Koniec roku to nie tylko czas podsumowań, ale też planowania. Kto z nas nie obiecuje sobie wprowadzenia w życie określonych zmian wraz z początkiem nowego roku? Realizacja takich założeń jest jednak trudna. Podpowiadamy, jak traktować postanowienia na nowy rok, by nie były tylko pustymi słowami.

Postanowienia na nowy rok mają nieodparty urok – pozwalają nam z nadzieją patrzeć na nadchodzące miesiące. Zazwyczaj jednak ich czar szybko mija – gdy okazuje się, że nie wystarczy ich stworzyć, ale trzeba je też realizować. Z upływem czasu zapał przeważnie opada, a planowane zmiany zanikają. W związku z tym podpowiadamy, jak rozsądnie podejść do postanowień noworocznych i skutecznie dążyć do ich osiągnięcia. Niech rok 2017 będzie rokiem spełnionych obietnic wobec siebie!

Postanowienia na nowy rok realizuj małymi krokami

Warto ograniczyć ilość postanowień, żeby móc skupić się na jednym, które ma być konsekwentnie realizowane, a także działać stopniowo – i tak na przykład, w wypadku postanowienia o wcześniejszym wstawaniu, zacząć wstawać 5 minut szybciej każdego dnia. Dokładnie ta sama zasada sprawdzi się w innych przypadkach, jeśli postanowieniem jest rozpoczęcie biegania – należy zacząć nie od razu od maratonu, ale od 10-15 minut truchtu trzy razy w tygodniu.

Ważne jest stopniowe zmienianie przyzwyczajeń i umożliwienie organizmowi przyzwyczajenie się i zaakceptowanie nowego trybu życia.

Spokojne czekanie i plan działania

Każde postanowienie noworoczne wymaga minimum miesiąca, by wejść w krew czy stać się nawykiem. Warto przeczekać cierpliwie ten czas, w celu zrealizowania postanowienia. Zamiast ogólników typu „schudnę” czy „wezmę się za siebie” warto rozpisać konkretny, szczegółowy plan działania, określając w nim cele oraz ambicje.

Podróże

Naukowcy sugerują, że znacznie więcej szczęścia daje ludziom zdobywanie następnych doświadczeń oraz kolekcjonowanie wspomnień niż kupowanie rzeczy materialnych. Przy planowaniu budżetu warto część kwoty, która przeznaczona jest na zakupy, przetransferować na podróże czy zdobywanie nowych umiejętności. Dzięki temu można odnaleźć sens życia, poznać nowe rzeczy, a także otworzyć się inne kultury czy wyzwania.

W organizowaniu wyjazdów, dalszych i bliższych, spontanicznych i w pełni planowanych, pomóc mogą szybkie pożyczki – dostępne np. za pośrednictwem strony https://www.kobietazkasa.pl/.

Sprzęty elektroniczne

Zarówno telewizor jak i komputer mają negatywny wpływ na zdrowie fizyczne oraz psychiczne. Długotrwałe przesiadywanie przed nimi nie tylko sprzyja otyłości oraz pogarsza sprawność fizyczną, lecz także wpływa znacząco na światopogląd, jednocześnie zmniejszając satysfakcję życiową. W związku z tym należałoby o tym pamiętać, robiąc postanowienia noworoczne – mniej surfowania w Internecie, więcej osobistego poznawania świata!

1 thought on “Postanowienia na nowy rok – czy da się je realizować?

  1. Od kilku lat miewałem różne postanowienia noworoczne, ale tylko mała ich część była przeze mnie realizowana. Powody tego stanu są różne, zbyt długie namyślanie się, wynajdowanie negatywnych cech danego planu itp. W tym roku zaplanowałem, że nic nie będę planować 😀 Życzę wam dużo radości i czułości w Nowym Roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.