spadochron

Skok ze spadochronem – dla kogo i ile to kosztuje?

Uwielbiasz adrenalinę i intensywne emocje? Szukasz sportów, które są niebanalne i wymagają sporo odwagi? A może chcesz spróbować czegoś zupełnie nowego, co będzie wspaniałą przygodą? Spróbuj skoku ze spadochronem, który na pewno dostarczy ci całą masę wrażeń. Zobacz, kto może skoczyć ze spadochronem, jak to wygląda i czy każdy może sobie pozwolić na taki wydatek.

Kto może skoczyć ze spadochronem

Taki rodzaj sportu dedykowany jest wszystkim, którzy lubią mocne wrażenia i adrenalinę. Nie da się ukryć, że każdemu skoczkowi towarzyszą bardzo silne emocje, począwszy od strachu, a skończywszy na szczęściu, radości i zachwycie. Również widoki, które może podziwiać skoczek są przepiękne i na pewno warte zobaczenia. Każdy więc, kto lubi adrenalinę i chce przeżyć coś wyjątkowego powinien spróbować skoku ze spadochronem.

Nie każdy może jednak z takiej atrakcji skorzystać. Czasem przesłanki zdrowotne, jak choroby serca, krążenia, nadciśnienie, epilepsja, niedawno przebyta operacja, kontuzja barków lub kręgosłupa oraz ciąża mogą wykluczyć możliwość takiego skoku.

Kiedy możesz skoczyć samodzielnie.

Jeśli zdecydujesz się na skok ze spadochronem nie będziesz musiał zapisywać się na specjalny kurs, ani przedstawiać specjalistycznych badań lekarskich. Wystarczy krótki instruktaż przed skokiem, a całą resztą zajmie się instruktor, który będzie skakał razem z tobą. Doświadczenie profesjonalnego skoczka to nie jedyne wsparcie na które możesz liczyć, ponieważ każdy skok monitorowany i kontrolowany jest także przez wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Urządzenie o nazwie Cyprys przez cały czas czujnie kontroluje wysokość, ciśnienie i prędkość spadania, a w razie potrzeby otworzy spadochron zapasowy. Twoje bezpieczeństwo jest bardzo ważne, dlatego każdy skok jest wcześniej bardzo dobrze przygotowany, zaplanowany i poprzedza go precyzyjne sprawdzenie sprzętu.

Nie każdy może zrezygnować z towarzystwa instruktora i skoczyć samodzielnie. To wymaga wcześniejszego przeszkolenia i zdobycia doświadczenia. Aby móc skakać samodzielnie należy postarać się o świadectwo kwalifikacji wydawane skoczkom przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Do jego otrzymania wymagana jest wiedza teoretyczna, którą zdobyć można na specjalnym kursie oraz wiedza praktyczna, czyli doświadczenie. Każdy skoczek musi mieć na swoim koncie minimum 50 skoków, a czas swobodnego spadania powinien być w sumie nie krótszy niż 30 minut.

Ile kosztuje skok ze spadochronem

Uprawianie większości sportów ekstremalnych wiąże się niestety z nie małymi kosztami. Podobnie jest ze skokami ze spadochronem, które również są dosyć kosztownym przeżyciem.

Skok z przeszkolonym i doświadczonym instruktorem kosztuje od 500 zł do 750 zł. Za dodatkową opłatą można zamówić film, który uwieczni to wyjątkowe wydarzenie, ale wówczas trzeba wydać kolejne 200 zł – 300 zł.

No cóż, aby przeżyć tą niezapomnianą przygodę trzeba trochę wydać, ale wrażenia ze skoku na pewno nigdy nie zapomnisz. Świetna zabawa pełna maksymalnych emocji gwarantowana.

Pożyczka 100 zł

Jeśli brakuje ci pieniędzy na spróbowanie tego lub innego ekstremalnego sportu weź pożyczkę 100 zł. Takie źródło dodatkowej gotówki może pomóc ci w sfinansowaniu na przykład skoku ze spadochronem, nie burząc twojego domowego budżetu.

O pożyczkę 100 zł możesz zawnioskować w bardzo prosty i szybki sposób za pośrednictwem portali pożyczkowych działających przez Internet. Wystarczy, że wybierzesz jeden z nich i zarejestrujesz się na jego stronie. Następnie, za pomocą dostępnych kalkulatorów, bardzo szybko i sprawnie wybierzesz kwotę 100 zł i dopasujesz okres spłaty. Po kilkunastu minutach otrzymasz decyzję kredytową i dostęp do wnioskowanej gotówki.

Jeśli lubisz mocne wrażenia powinieneś koniecznie wpisać na swoją listę rzeczy do zrobienia skok ze spadochronem. To niesamowita przygoda, której na pewno nigdy nie zapomnisz i będziesz chciał przeżyć ją jeszcze raz.